Zmiana pracy

zmiana pracy

Zmiana pracy to dla wielu osób stres i obawy przed nową pracą a przede wszystkim widmem bezrobocia. Na szczęście czasy się zmieniają i dziś bezrobocie grozi niewielkiej grupie pracowników. Z reguły mając chęci do pracy pracę się znajduje. Kwestią poboczną są płace, czy też kompetencje.

Mając doświadczenie, wiedzę i motywację nie ma się czego obawiać. Zmiana pracy co pewien czas, co kilka lat jest zdrowym elementem kariery. Daje możliwość poprawy sytuacji, spróbowania czegoś nowego, jak też nauki, rozwoju. Trwanie u jednego pracodawcy latami aż po emeryturę źle się kończy dla psychiki pracownika, sprzyja stagnacji nie tylko pracownika ale i firmy którą tacy pracownicy blokują.

Wypowiedzenie umowy o pracę u jednego pracodawcy to nie kłopot, gdy wykonuje się zawód na jaki na rynku jest duży popyt. Do takich zawodów należy operator maszyn. W szczególności w miejscowościach w których funkcjonuje szereg fabryk, przedsiębiorstw produkcyjnych, montażowych operator maszyn ma możliwość wyboru miejsca pracy i pracodawcy, a  co za tym idzie również warunków zatrudnienia. Warto zatem co najmniej spróbować zmienić pracę, nawet gdy nie naciska nas wypowiedzenie.

Oliwier

Zostaw komentarz