Odpowiedzialność za materiał

materiał do produkcji

Obsługa maszyn to nie tylko operowanie nimi jak narzędziami, ale również kwestia dostarczenia maszynie surowca, materiału. Nie zawsze jest to łatwe i oczywiste. Bywa, że wymaga nie lada odpowiedzialności, bowiem wystarczy źle wyliczona proporcja materiałów, by maszyna źle pracowała lub uległa awarii. Materiały bywają bardzo kosztowne, a czas na czyszczenie, naprawę maszyny jeszcze bardziej.

Pracownik nie powinien narażać pracodawcy na straty. Jako operator maszyn musimy być pracownikami rzetelnymi, skupionymi na pracy. Pracując w utrzymaniu ruchu, na produkcji trzeba wykazać się sumiennością, jeśli chodzi o specyfikację materiału i wykonania. Nawet jeden procent zmian, a czasem mniej może mieć ogromny wpływ na efekt końcowy. Również kwestia składania, wykrawania, wykończenia produktu wymaga precyzji, by nie było niepotrzebnych reklamacji i zwrotów od klientów.

Jakość zależy do wielu osób, czynności i rzeczy. Gdy operator maszyny odpowiedzialny jest za dokładanie, uzupełnienie materiału produkcyjnego, musi robić to zgodnie ze ściśle określonymi procedurami. Nie są tutaj dozwolone żadne ulgi i odchylenia. Nie ma miejsca na samowolę, a w razie problemów pracownik winien zwrócić się do swego przełożonego otrzymując konkretne dyspozycje, na przykład zmian.

Oliwier

Zostaw komentarz