Operowanie maszyną

operowanie maszyną

Operator maszyn to nie tylko osoba pracująca na danej maszynie, ale również osoba która zajmuje się załadowaniem surowca do maszyny. Przykładowo kiedy maszyna produkuje elementy plastikowe, wymaga nastawienia oraz wrzucenia wsadu granulatu plastikowego. Nie jest to takie proste na jakie wygląda. Należy posiadać wiedzę dotycząca przelicznika wydajności i mieszanki jakiej wymaga dany efekt.

Operator maszyny musi zachować ostrożność w obsłudze zbiorników i uruchomieniu maszyny. Ponadto musi umieć ocenić produkt z założeniami produktowymi, zwłaszcza pod kątem specyfikacji technicznej. W przypadku innego rodzaju maszyn operator odpowiada za kalibracje maszyny. Zapewnia odpowiednią wielkość i dokładność nawiercanych otworów, zagłębień i innych drobiazgów.

Wbrew pozorom praca bywa skomplikowana i wymaga szkolenia, przyuczenia do obsługi. Praktycznie każda maszyna produkcyjna to inny twór o innych zadaniach. Masywy są wykonywane pod konkretną specyfikacje zamawiającego, są one indywidualnie modyfikowane, zazwyczaj posiadają charakterystyczne formy odlewu, czy cięcia. Operowanie maszyną wymaga zaznajomienia się ze specyfiką każdej maszyny z osobna.

Oliwier

Zostaw komentarz