Operowanie maszyną a doświadczenie

operator maszyny

Doświadczenie zawodowe kiedyś trzeba nabyć. Czasem można zatrudnić się w firmie nie mając doświadczenia na danym stanowisku lub w operowaniu konkretnym rodzajem maszyny. Nauka zwykle przebiega szybko, zwłaszcza gdy jest nauką praktyczną, a nie tylko teoretycznym szkoleniem, czy wykładem przełożonego bez możliwości wykonania ćwiczeń pod okiem osoby wdrażającej pracownika.

Dla bezpieczeństwa firmy, pracownika winno się odbyć przeszkolenie stanowiskowe bez względu na to czy dany nowy pracownik posiada doświadczenie w tego typu pracy czy też nigdy w tym charakterze nie pracował. To ważne, gdyż wielu prac naprawić się nie da, a zepsuć można sporo i to za duże koszty. W każdej pracy z każdym kolejnym dniem nabywamy większej wprawy.

Doświadczenie jest bardzo ważne bowiem wpływa na nasze samopoczucie, pewność siebie, szybkość pracy i jej jakość. Operator maszyn musi operować precyzyjnie urządzeniami. O ile siadając do maszyny pierwszy raz może mu być trudno to już po kilku godzinach będzie lepiej nią operował. W interesie pracownika jest dopominanie się o udzielenie odpowiedzi na pytania i wątpliwości co do działania danej maszyny.

Oliwier

Zostaw komentarz