Niekompletna automatyzacja

automatyzacja

Każdej maszynie potrzebna jest obsługa człowieka. Wciąż to człowiek jest najważniejszy w całym procesie pracy. Maszyny są jedynie i aż narzędziami. Coraz bardziej złożone pomagają w pracy, czynią ją lżejszą, bardziej dokładną i prostszą, a przede wszystkim szybszą.

Maszyny wyręczają pracowników w wielu czynnościach. Zautomatyzowane linie produkcyjne obsługują kilka czynności samodzielnie, mimo to człowiek potrzebny jest jako operator maszyn, który zadba o należyte ich ustawienie, załadowanie surowca, serwis i kontrolę działania. Poprawne funkcjonowanie maszyny to podstawa utrzymania procesu produkcji i montażu komponentów. Tym samym to odpowiedzialne zadanie dla pracownika. Dodatkowo praca ta jest niezwykle ciężka. Zazwyczaj nie jest to tylko ustawienie parametrów produkcji na komputerze, ale również dźwiganie ciężarów z wsadem, czy też montaż form w maszynie.

Operowanie maszynami może też sprowadzać się do fizycznego nimi kierowania, co wymaga uwagi i zachowania środków ostrożności. Bezpieczeństwo pracowników linii produkcyjnej jest priorytetowe, chociaż poprawność produkcji także ma znaczenie. Nie można bowiem dopuścić do strat i opóźnień.

Oliwier

Zostaw komentarz