Sterowanie automatem produkcyjnym

maszyna produkcyjna

Praca na produkcji nie cieszy się popularnością bowiem uchodzi za niezmiernie monotonną. Są pewne osoby które tego właśnie od pracy oczekują, jednak to wyjątki. Z reguły szuka się pracy rozwojowej.  Czasem bywa też ciężka pod względem fizycznym, jednak jako operator maszyn zwykle więcej pracuje się umysłowo niżeli fizycznie.

W wielu zakładach produkcyjnych operator maszyn zajmuje się dozorowaniem i sterowaniem automatem lub narzędziem, które samo wykonuje daną czynność, również na odległość. Tego typu stanowisko pracy wymaga odpowiedzialności i sprawności manualnej, koordynacji i refleksu. To często praca na czas, podobnie jak w przypadku kontroli jakości. Również w kontroli jakości występują stanowiska wymagające operowania daną maszyną.

Przykładem takiej pracy jest pomiar napięcia w urządzeniach elektronicznych, które opuszczają dany odcinek linii produkcyjnej. Zanim trafią one do klienta są sprawdzane wyrywkowo i nie tylko. Wielostopniowy montaż ogranicza ewentualność usterek i braków. Dzięki wykorzystaniu ludzi w produkcji minimalizowane są usterki jakich nie dostrzega robot i może pominąć komputer.

Oliwier

Zostaw komentarz