praca z komputerem

Sterowanie mieszalnikami farb to jedna ze specjalizacji w której pracuje operator maszyn. Zakłady produkcyjne w XXI wieku to głównie maszyny, automaty, przenośniki i inne urządzenia wymagające sterowania ręcznego lub zdalnego przez człowieka. Usprawniają one pracę, czynią ją bezpieczniejszą i wydajniejszą, zarazem wymagają precyzji, rzetelności i odpowiedzialności w operowaniu maszynami.

Jeden błąd operatora może kosztować wiele milionów złotych strat firmy na surowcu lub błędnej partii produktów. Co więcej w wielu przypadkach błąd może kosztować ludzkie życie, zdrowie. Bardzo często sterowanie automatyką linii produkcyjnej wymaga znajomości obsługi komputera i specjalistycznego oprogramowania.

Wybierając tę profesję należy mieć na uwadze, iż będzie trzeba się szkolić w tym właśnie kierunku. Ma to ogromną zaletę, jaką jest możliwość bycia pozbawionym tężyzny fizycznej. Siła operatorowi maszyn coraz mniej jest potrzebna. Liczy się siłą umysłu, zdolności językowe, manualne, a przede wszystkim refleks w podejmowaniu decyzji, śledzeniu pracy maszyn.

Oliwier

Zostaw komentarz