Operator maszyn – ile zarabia?

operator maszyn ile zarabia

Praca operatora maszyn w fabryce jest dla wielu panów dość atrakcyjna. Wynika to po pierwsze z zarobków oraz pracy jako wykwalifikowany robotnik przy specjalistycznych maszynach produkcyjnych. Niektóre maszyny obsługiwane są ręcznie, inne to automaty. Trzeba jednak stale sprawować nad nimi kontrolę, bez względu na to jak dużą część pracy wykonują samodzielnie.

Jest to nieskomplikowana praca, bardzo monotonna i nużąca. Polega na staniu przy maszynie i sprawdzaniu, czy prawidłowo wypuszcza ona wyprodukowane dobra. W razie awarii trzeba urządzenie wyłączyć i zgłosić awarię. W sytuacji gdy maszyna zbacza z ustalonego toru, operator maszyny musi ją w odpowiedni sposób naprostować.

Jego zarobki to zwykle około 2 tysięcy złotych netto, ponieważ praca ta nie jest specjalnie wymagająca. Pozwala jednak pracować w stabilnej firmie, być częścią procesu produkcyjnego, mieć nadzór nad maszyną i odpowiadać za prawidłowe wytworzenie przez nią produktów. Obecnie operatorami maszyn produkcyjnych bardzo często są kobiety, szczególnie w przemyśle lekkim.

Oliwier

Zostaw komentarz